Lulzimi e ktheu PD në parti karnavalesh

157

Ish-nënkryetarja e PD-së, Jozefina Topalli ka aku zuar kreun e PD-së, Lulzim Basha se shndërroi Partinë Demokratike në parti karnavalesh.

 

Më tej ajo thotë se me një drejtim të ri të PD, Rama rrëzohet për pak muaj.“Hu mbi sa here hyri ne zgjedhje,qe kur u shpall kryetar i PD, la vendin pa opozite, beri PD ( Partine e endrrave ) karneval, tradh etoi demokratet duke dj eg mandatet e parlamentit, i dhuroi Rames te gjitha bashkite dhe keshillat bashkiak, shpalli vetengrirjen dhe vrau voten ne partine, qe solli lirine e votes,

 

zboi themelues, qendrestare, autoritete e kontribues, shpar talloi cdo strukture te partise te ngritur me sakri fica titanike, premtoi se nuk do lejonte zgjedhje me 30 qershor dhe beri sikur e harroj, premtoi se nuk do dorezonte bashkite dhe i leshoi pa asnje problem, premtoi se do kishte zgjedhje me 13 tetor meqe kishte fitu me 85% .

 

Dhe beri sikur se mbante mend; premtoi ne cader se s ka zgjedhje me Ramen dhe hyri ne qeveri me Ramen kryeminister, i doli zot listes se tij private , tha se mbante totalisht pergjegjesi dhe tani ben sikur ia kane sjell mga marsi.Ktheu partine ne biznes te familjes.Bo ll eshte bo ll!Me nje drejtim te ri te Partise Demokratike , Rama rrez ohet per pak muaj, e vendi clirohet nga 4 vete ( partnere te tij) qe e mbajne pe ng.”-shkruan Topalli.

Lexo edhe:   Dash Shehi: Po ta kisha zbuluar më parë Facebook do isha bërë “yll”, po mua më pëlqen të vete fshat më fshat, se iu bëhet qejfi katunarëve