Gazetarja ‘ja plas’ të qeshurës në studion, zbulon ç’i ndodhi: Unë u përpoqa, ju e dëgjuat

195

Një moment i sikletshëm ka qenë ai që i ka ndodhur një gazetareje e cila gjatë trabnsmetimit ‘live’ të lajmeve, e ka kapur e qeshura.

- PUBLICITET -

Gazetarja ruse, Aleksandra Novikova ka nisur ka nisur të qesh lidhur me lajmin për rritjen e pensioneve në vend.

Videoja e saj është bërë virale në rrjetet sociale. Ajo po jepte lajmin e mirë për përfitimet financiare që do të siguronin personat me aftësi të kufizuara dhe veteranët e luftës.

Lajmi që kishte të bënte me kosto të tilla për qytetarët rus, e shpërqendroi gazetaren e cila ja plasi të qeshurës pa ndaluar edhe pse ishte para ekranit. Ajo qeshi përreth një minutë edhe pse u mundua që të qetësohej sado pak.

“Unë u përpoqa, ju e dëgjuat. Asgjë nuk ka qenë duke u transmetuar drejtpërdrejtë.”– ka thënë Aleksandra.

Videon e gjeni te linku me poshte:

- PUBLICITET -