Letra e bukur e një nëne për nusen e djalit: Kam disa këshilla për ty, duaje! Ai do të të mbajë si princeshë

132

Nusja ime e dadhur.Ti tani do jesh pjese e familjes tone. Dhe per kete un po ta shkruaj nje leter sepse te dua shume dhe dua te jeme e sinqerte me ty.

 

Un kam disa gjera ne shpirtin tim dhe dua ti ndaj me ty. Mbase te te bejne dobi. Un e kam rritur bashkeshortin tend dhe e njohe mire ate. Jam e lumtur qe ajo eshte martuar me ty.

 

Un ju dua shume dhe te lutem mundohu ta besh te lumtur djalin tim.Ai do vemendje dhe pak kujdes sepse eshte pak nevrik. Por nese ai nevrikoset ti ruaje qetesine sepse ai do te qetesohet.

 

Duaje burrin tënd, më shumë se kushdo. Por edhe familjen mos e harro Djali im do të të trajtojë si princeshë, se mbretëreshë jam vetë. Po e mbyll letrën se besoj që mësove shumë gjëra. Të pres në altar me dashuri… Vjehrra jote ose më mirë shoqja se nuk dua të dukem si e moshuar.