Shqipëria zgjohet sërish nën lëkundjet e termetit, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda e tij…

Ka nisur me termet dita e sotme ne vend. Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raporton se ka regjistruar dy lekundje termeti ne oret e para te mengjesit te sotem.

 

Per fat magnituda ka qene e ulet dhe nuk ka asnje raportim per deme, apo panik te shkaktuar.Lekundja e pare per daten 7 shkurt eshte regjistruar ne oren 05:39 me epiqender 10 km ne Perendim te Gjirokastrer dhe me magnitude 2.7.

 

Pas saj, nje tjeter lekundje termeti eshte regjistruar ne oren 06:14, ne te njejten epiqender dhe me magnitude 2.6.

 

Kujtojme se ne oret e para te mengjesit te sotem Kreta ne Greqi eshte tronditur nga nje lekundje termeti me magnitude 4.7.

TE TJERA

spot_img