“Doni të lini në burg Zogun e shkretë për votat”/ Murrizi ‘shkrin’ së qeshuri anëtarët në Komision: Ky vend është mbushur plot zogj, po të jetë në zanat të vet…

Në Komisionin e Sigurisë ku u diskutua për amnistinë, deputeti Myslim Murrizi foli edhe për arrestimin e “Zogut të Tiranës”, Hermes Nikajt.

Me humor Murrizi tha se në Kodin Penal është shtuar një pikë e posaçme ‘për të lënë në burg’ Zogun e Tiranës, vetëm e vetëm se ka dalë në përgjime ku flet për shitblerjen e votave.

Biseda:

Murrizi: Vepra penale kundër moralit dhe dinjitetit, bëhet fjalë pë Zogun e Tiranës? Se nuk qëlloj dot.

Felaj: Nuk është dënuar Zogu.

Murrizi: Do ta dënojnë Zogun e Tiranës këta se i ka dalë emri tek votimet. I shkreti, unë po e shoh të shkretë se e kini përdorur për votat. Po të jetë në zanat të vet… Deputet Luani nëse e ka pasur pseudomin fjalën votë për gjë tjetër t’i shpjegoje se nuk u bë qameti. Ky vend është mbushur plot zogj.

“Ç’u duhet femrave doktoratura? Të lindin fëmijë 23 vjeç”, deklarata e Alfred Cakos ndez rrjetin

Deklarata e Alfred Cakos në “Rrethi katror”, ka nxitur debate të shumta në rrjet orët e fundit.   Teksa fliste për barazinë gjinore, Cako u shpreh...

Blogerja: Të jetosh në Shqipëri, duhen 10 mijë euro në muaj. Me më pak nuk jetohet

Blogerja Estela Ujka i “vendos” një çmim lumturisë. Ajo tha se ka një shumë me të cilën “do e bënte gjumin rehat”.   Sipas saj, me...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...