Gruaja e tërheq me forcë nga dora, nervozohet Papa Françesku

Papa Françesku po përshëndestefëmijët dhe pelegrinët në Sheshin e Shën Pjetrit të martën, ndërsa në një moment një grua e kapi për dore duke e tërhequr, deri në momentin kur ai ndaloi duke i bërtitur gjë që e bëri nervoz.

Papa po shkonte drejt skenës së Lindjes në qendër të qytetit të Vatikanit, ndërsa u largua nga turma, një grua ia kapi dorën dhe e tërheqi drejt saj.

Ai u mërzit dukshëm dhe filloi të godiste dorën e gruas në një përpjekje për të çliruar veten nga kontrolli i saj, edhe duke i bërtitur .

Para incidentit, gruaja kishte bërë një shenjë të kryqit. Ajo iu drejtua papës 83-vjeçar ndërsa ajo kapi dorën, por është e paqartë se çfarë po përpiqej t’i tregonte.

TE TJERA

spot_img