“Më çau b*thën një shok”/ Zbardhet biseda mes ‘Zogut të Tiranës’ dhe Gugut, çfarë i kërkoi këngëtarja

1331

Arrestimi një muaj më parë i gazetarit dhe moderatorit, Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si “Zogu i Tiranës”, shkaktoi bujë të madhe në media.

28-vjeçari Nikaj u arrestua orët e para të mëngjesit të 24 nëntorit në një hotel në autostradën Tiranë-Durrës. Në momentin e arrestimit ai ishte në dhomë me një 47-vjeçar nga Mamurrasi, i cili ishte pronar i një servisi dhe një vajzë me inicialet D.N, e cila dyshohej se ishte pr.os.titutë.

Arrestimi i tyre u bë pasi policia dhe prokuroria e Tiranës kishin dyshime se ata po kryenin marrëdhënie sek.suale në grup kundrejt pagesë, dyshime të cilat ishin përforcuar akoma më tepër nga vëzhgimi në terren dhe përgjimet telefonike të kryera përreth një vit, me urdhër të prokurores Anila Galanxhi.

Së fundmi, janë zbardhur përgjimet e Prokurorisë që “fundosën” 28-vjeçarin dhe bënë që Gjykata të vendosë masën e sigurisë “arrest me burg” për të.

Në një prej bisedave, Hermes Nikaj komunikon me vajzën e njohur të showbizz-it, këngëtarja Gugu Haxhia, e cila i kërkon 28-vjeçarit që “t’i gjejë një shoqe”.

Ndërsa ky i fundit shprehet i gatshëm për t’ja plotësuar “dëshirën”.

Biseda mes tyre:

Gugu: Sëmurë jam, më kanë ardhur ato…

Zogu: Nga humbe o jetë?

Gugu: Ja kam pas atë timin këtu. O jeta, e din pse të mora?

Zogu: Hë?

Gugu: Më çau by.thën një shoku im në telefon “…më gjej një shoqe, më gjej një shoqe…”.

Zogu: Kur e do?

Gugu: Tani.

Zogu: Ja se të marr pastaj, se jam t’u fjet gjumë shpirt…