Atleti kap nga të pasmet gazetaren gjatë raportimit live

295

Gjatë maratonës së vrapit në Gjeorgji një prej konkurruesve goditi me shuplakë të pasmet e një gazetareje që po raportonte drejtpërdrejt eventin.

 

Atleti 43-vjeçar më pas kërkoi falje publike për veprimin e tij në Savannah Bridge Run.

 

Por pavarësisht kësaj, reporterja Alex Bozarijan e ka denoncuar në polici.

 

Jo vetëm kaq, ajo e publikoi videon nga maratona në rrjetin e saj të ‘Twitter’ duke e denoncuar rastin, dhe duke shkruar se ajo ishte dhunë ndaj femrave.

 

43-vjeçari më pas shkruajti në profilin e tij se ishte një akt i turpshëm dhe se ai ishte nën adrenalinën e garës por kjo nuk e justifikon aktin e turpshëm.