“Do çohesh në orën 4 e gjysëm, do lyesh shkallët, ti personalisht”, Rama degjeneron Veliajn: Ti, ti, personalisht (Video)

5351

Kryeministri Edi Rama duket se në dy ditët e fundit e ka pasur halë në sy kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ndaj të cilit ka shfryrë të gjithë mllefin e akumuluar pas tërmetit të 26 Nëntorit.

- PUBLICITET -

 

Teksa akomodonin një prej familjeve që i është shkatërruar banesa në 26 Nëntor, Edi Rama ka parë se muret ishin të shkarravitur dhe i ka dhënë ultimatum Veliaj, që nesër në orën 4 e 30 në mëngjes muret lyhen nga ai vetë, duke e “degjeneruar” kryetarin e Bashkisë live, ndërsa ai dëgjonte urdhërat e shefit të tij.

 

Veliaj u mundua që të shpëtonte duke thënë se Rama ishte perfeksionit, por ky i fundit u tregua dhe më i ashpër me numrin 1 të Bashkisë së Tiranës.

- PUBLICITET -