Tifozët grekë me flamurin shqiptar: Lutemi për Shqipërinë!

800

Tifozë grekë me flamur shqiptar! Askush nuk do ta kishte menduar se një gjë e tillë do të ndodhte, por në në raste katastrofash njerëzit tregohen human dhe solidarë.

 

Greqia që në momentet e para ka ndihmuar vendin tonë për të përballuar pasojat e pas tërmetit të fortë që goditi Shqipërinë mëngjesin e së martës.

 

Tifozët e ekipit të basketbollit AEK, në ndeshjen e tyre të sotme ndaj Prometeus në kampionat, kanë shpalosur një banderolë gjigante që i kushtohej Shqipërisë, duke hapur mbi të edhe flamurin kuqezi.

 

“Lutemi për Shqipërinë. Solidarizohemi me popullin shqiptar”, shkruhej në banderolën e tifo-grupit, Original 21.