‘Jam bërë si ariu i cirkut’/ Rama batuta në Lezhë: S’do ta fusni dorën në xhep, më në fund një buzëqeshje

Pas Durrësit dhe Thumanës, Rama është zhv endosur në Lezhë në një kompleks ku ka takuar disa prej familjeve që janë akomoduar. Gjatë bisedave me fëmijët dhe prindërit e tyre, kryeministri për të shte nsionuar situatën ka bërë edhe disa batuta, ndërsa shkruan në facebook se më në fund ‘një buzëqeshje’.

“Qetësohuni, pushim dhe gjumë, mos e keni mendjen te tër meti, do u duket sikur tundet, por nuk është e vërtetë. Kush ka nevojë për ilaçe duhet të regjistrojë emrin dhe ne do të sjellim mjekun. Ju nuk do të fusni dorën në xhep për asgjë.

Unë jam bërë si ariu i cirkut për kalamajtë, këta më shikojnë mua sikur shikonim ne kur ishim të vegjël ariun e cirkut” thotë Rama.

TE TJERA

spot_img