Zbulohet kush është e afërmja e familjes kryeministrore, studentja e mjekësisë që u nxor e vdekur nga rrënojat, bashkë me vëllain dhe prindërit

1473

Djali i kryeministrit, Edi Rama, Greg Rama në një postim në rrjetet sociale ku shprehu ngushëllimin ndaj viktimave të tërmetit, tregoi se mes tyre ishte dhe një e afërmja e tij.

PUBLICITET

Ndërkohë është zbuluar se kush ishte mikja, e Greg Ramës. Ajo është Kristi Reçi, stdudentja e mjekësisë e cila u nxorr e pajetë nga rrënojat e pallatit me familjarët e saj, vëllanë 22-vjeçar, dhe të dy prindërit.

Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë tronditi vendin mëngjesin e datën 26 nëntor, ku paraprakisht raportohet se kanë humbur jetën 31 persona dhe mbi 650 të tjerë janë të lënduar.

PUBLICITET