Dikur ëndërronte të kishte biznesin e tij, tani shqiptari mahnit amerikanët

Kur emigroi në Amerikë, në vitin 2001, Bobian Demçe ëndërronte që një ditë të kishte biznesin e tij. Iu deshën disa vite, por e realizoi ëndrrën e tij. Një vit më parë ai hapi restorantin ‘Dua Kafe’, një restorant tradicional

shqiptar, për të cilin kanë shkruar edhe media të njohura amerikane, si Nju Jork Times dhe CBS News.

 

Ai në videon më poshtë rrëfen rrugëtimin e tij në biznes, nga momenti kur nuk kishte fare klientë e deri sot në një vjetorin e hapjes së restorantit, kur po përjeton suksesin dhe ëndrrën amerikane.

 

Bledi Mane nuk përmbahet ndaj Kiarës: Pa Luizin do ishte jashtë si kamariere në Lushnjë duke parë ‘Big Brother’

Ish-banorët e “Big Brother VIP” komentuan në studio zënkën e Luizit me Kiarën. Bledi u shpreh se ajo ishte një “përpjekje në ajër” e...

Receta/ Ja si të gatuani përshesh me gjel deti

Përbërësit për kulaçin: 1 kg miell 1 qepë 200 g gjalpë 50 ml vaj ulliri 1 lugë çaji sodë buke kripë ujë nenexhik piper i zi   Përbërësit për përsheshin: gjel deti rreth 3-4 kg lëngu...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...