Ky është pukjani që zbythi Ramën në Facebook: Do të fus plumbin ballit! I trembur në palcë i dërgoi anti-terrorin në shtëpi

4067

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me kërcënimin e pretenduar që i është bërë kryeministrit Rama nga një qytetar.

- PUBLICITET -

 

Andrea Kurti është vënë në pranga nga skuadra e anti-terrorit mëngjesin e djeshëm, pasi akuzohet se ka kërcënuar kryeministrin Edi Rama në Facebook dhe telefon.

 

Sipas informacioneve, ky i fundit i kishte fshirë mesazhet kërcënuese në celular dhe u bë i mundur rikthimi i tyre falë ekspertëve të cilët i rikthyen.

 

Në një prej sms-ve, raportohet se Kurti i thotë Ramës: Do të të fus plumbin ballit.

 

Kurti, me origjinë nga Puka jetonte me qira në Unazën e Re.

- PUBLICITET -