“Si u martua mami me një katunar nga Bubqi…” Cila është përralla që Xhensila i tregon Ajkës për të vënë në gjum

707

Xhensila Myrtezaj është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Ajo ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin “Klanifornia” në Tv Klan.

- PUBLICITET -

Këngëtarja iu përgjigj pyetësorit të Marina Vjollcës, ku tregoi disa sekrete të vogla me Ajkën. Çifti Bes Kallaku dhe Xhesila Myrtezaj u bënë prindër për herë të parë një vit më parë.

Marina Vjollca: Nëse në mesnatë je pa gjumë, çfarë bën?

Xhensila Myrtezaj: Dihet se çfarë bëjnë mamat. Unë personalisht shikoj a është djersitur goca, i heq ndonjë napë. E shikoj nëse është për t’u ndërruar, i jap për të pirë. Kështu që ndodh që kam një vit e gjysmë që s’para përshëndetem me gjumin.

Marina Vjollca: Përralla që i tregon Ajkës më shpesh? Xhensila Myrtezaj: Se si u martua mami me një katunar nga Bubqi.
Marina Vjollca: Kur je vetëm për çfarë flet me Ajkën?

Xhensila Myrtezaj: I kam folur Ajkës që kur ishte në bark dhe i them që ta dojë veten shumë dhe të rritet me shumë dashuri dhe ta dashurojë gjithçka e rrethon. Marina Vjollca: Për cilën pjesë të trupit je më krenare? Xhensila Myrtezaj: Për Ajkën. Është pjesë e trupit tim. Marina Vjollca: Gjëja më e çmendur për dashurinë? Xhensila Myrtezaj: Që jam martuar me Bes Kallakun.

- PUBLICITET -