HYRJELAJMEKURIOZITETENgjarje e pazakontë, për herë të parë bëhet nënë në moshën 61...

Ngjarje e pazakontë, për herë të parë bëhet nënë në moshën 61 vjeçare

Një grua është bërë nënë në moshën 61-vjeçare duke realizuar ëndrrën e saj më të madhe. Ana Maria Pontelo Moreira nga Brazili dhe me profesion asistente infermiere solli në jetë fëmijën, 5 vite pasi kishte nisur trajtimin me IVF.

 

61-vjeçarja lindi një djalë që peshonte 3.4 kilogramë dhe i vendosi emrin Ian.

 

“E di që ka gra në moshën time që duan të bëhen nëna, por janë të frikësuara. Unë e bëra realitet ëndrrën time.

 

Trajtimi nuk ishte i lehtë, sepse mu desh të merrja hormone, kushton shumë dhe kishte shumë njerëz që nuk kishin besim. Jam shumë e lumtur tani”, u shpreh 61-vjeçarja.

 

Foto:

 

TE TJERA

spot_img