Mesazhet/ Si e komplimentonte Marsida Qatja, Dritan Haxhollin që i vdiq në shtëpi: Je i paparë

753

Marsida Qatja dhe Dritan Haxholli, 41-vjeçari që mbeti i vr arë në shtëpinë e nënës së tre fëmijëve kanë patur një lidhje mjaft të afërt me njëri-tjetrin ku nuk mungoni komplimentet.

- PUBLICITET -

Në një foto që vetë Haxholli ka publikuar në profilin e tij në Facebook, Qatja nuk i ka kursyer fjalët e bukura teksa komenton se Dritani duket i paparë.

“Je super i paparë,”- shihet e shkruar në komentin që vetë Qatja ka lënë krahas fotos ku Haxholli ka pozuar mjaft serioz, i veshur me kostum sportiv dhe me një varëse florir në qafë.

41-vjeçari, Dritan Haxholli mbeti i vd ekur në banesën e Marsida Qatja, gjatë një pë rleshje me a rmë që ndodhi në orët e para të mëngjesit të 10 tetorit, në Kavajë. Sipas dëshmive të dhëna përpara togave të zeza, vi ktima Dritan Haxholli bezdiste ish të dashurën Marsida Qatja.

Kjo e fundit thirri për ndihmë të dashurin e ri Bledar Toçi. Pasi pa njerëz në shtëpi vi ktima hapi zjarr duke pla gosur policin, ky i fundit e v rau me ar mën e shërbimit. Në apartamentin duplex jetonin edhe fëmijët e parukieres 30-vjeçare.

Në lidhje me këtë ngjarje janë lënë në b urg, Bledar Toçi dhe vëllai i tij. Marsida Qatja është rimarrë në pyetje pasi në medie ka dhënë deklarta kontradiktore.

- PUBLICITET -