Falë aftësisë suaj… HOROSKOPI 23 SHTATOR 2019

Dashi

Dashuria: Fillimi i javës do të sjellë disa surpriza të këndshme në dashuri.

Nëse ka patur tradhëti apo dyshime gjithçka do të sqarohet dhe marrëveshja do të rikthehet duke sjellë bashkëveprim dhe qetësi për çiftet. Ata që janë ende beqarë mund të bëjnë një takim shumë të rëndësishëm në gjendje të ndryshojnë ekzistencën e tyre.

Puna: Në punë këtë javë disa situata që ju shqetësuan mund të zhbllokohen. E hëna dhe e marta do jenë ditët ideale për të bërë përparim në fushën profesionale. Edhe nëse për disa probleme nuk do ta gjeni zgjidhjen menjëherë do të ketë perspektivë të mirë për zgjidhjen e tyre.

Demi

Dashuria: Në jetën e çiftit këtë javë mund të lindin disa keqkuptime të vogla. Falë aftësisë suaj të dini se si të dëgjoni, do të jeni në gjendje të përballeni me shumë probleme me qetësi. Për beqarët, do të ketë takime të rëndësishme, por kini kujdes nga disa ngjarje të vogla të paparashikuara që mund të ndodhin gjatë fundjavës.

Puna: Do të jetë një javë e mbushur me kënaqësi profesionale, dhe mbi të gjitha në ditët qendrore do të keni mundësi të zgjidhni një çështje që ju përhapet për ca kohë. Qëndrueshmëria dhe vendosmëria juaj do të jenë themelore për të ndërmarrë shtigje të suksesshme, të cilat do t’ju shpërblejnë për vështirësitë me të cilat përballeni.

Binjakët

Dashuria: Në dashuri, mund të ketë pak nervozizëm për shkak të problemeve të jashtme që do të krijojnë mosmarrëveshje me partnerin/en. Të emocionoheni dhe të jeni në ankth nuk do të jetë e dobishme, në fakt kjo vetëm mund t’i keqësojë gjërat. Ata që kanë bërë njohje të reja në periudhën e fundit, mund të kenë takuar më në fund personin e duhur, dhe papritmas mund t’I japin fund beqarisë.

Puna: Do të jetë një javë shumë pozitive në punë për Binjakët, në punë mund të ketë lajme të rëndësishme, veçanërisht mes të martës dhe të enjten. Në fundjavë do të jetë më mirë t’i përkushtoheni gjërave më pak të kërkuara dhe t’i përkushtoheni qetësimit, duke lënë mënjanë shqetësimet për punën.

Gaforrja

Dashuria: Një javë shumë me fat për shumë nga shenja, edhe nëse do të ketë ndonjë tension për shkak të Hënës në kundërshtim, situata do të përmirësohet tashmë të martën. Marsi do të jetë në gjendje t’ju japë një pajisje shtesë dhe më shumë energji për të vazhduar me të gjithë. Beqarët do kapen nga një pasion i papërmbajtshëm dhe do të bëjnë shumë pushtime.

Puna: Shumë projekte do të duhet të përfundojnë dhe do të duket më e lehtë për t’u vazhduar. Do të keni energji të mjaftueshme për të vazhduar dhe për këtë arsye do të duhet të përfitoni nga ajo për të treguar aftësitë tuaja. Një lajm i mirë që vjen për ata që presin një përgjigje ose kanë ndërmarrë projekte të reja.

Luani

Dashuria: Një fazë shumë me fat po vjen për shumë Luan, shumë prej projekteve tuaja më në fund do të materializohen. Ata që kanë pasur një marrëdhënie të gjatë do të jenë në gjendje ta forcojnë atë më shumë. Për ata që janë beqarë, planifikohen takime të reja dhe shumë do ta gjejnë personin e zemrës.

Puna: java do të fillojë në mënyrën më të mirë dhe do të sjellë një frymë të ajrit të pastër në sferën e punës. Tashmë nga e hëna do të paraqiten shumë mundësi për të krijuar bashkëpunime të reja dhe me kalimin e ditëve do të keni mundësi të shihni zgjidhje alternative për të korrigjuar çdo gabim të bërë në të kaluarën.

Virgjëresha

Dashuria: Në këtë periudhë nuk do të keni mundësi të mbani gjithçka nën kontroll dhe madje dashuria do të pësojë ulje-ngritje. Disa grindje në ditët qendrore mund të çojnë në një rishqyrtim të një marrëdhënie, dhe ne do të duhet të reflektojmë para se të dërgojmë gjithçka në ajër. Nga ana tjetër, fundjava është e shkëlqyeshme për beqarët, takimet po bëhen gjithnjë e më interesante.

Puna: Hëna e pafavorshme këtë javë nuk do t’ju bëjë shumë energjikë, veçanërisht mes të martës dhe të mërkurës, kur mund të ndjehet tensioni i shtuar. Sidoqoftë, do të jeni në gjendje të thërrisni forcën tuaj për të përfunduar projektet e punës që keni filluar. Përkundër gjithçkaje do të përfundoni negociata të rëndësishme.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë do të duhet të merreni me kundërshtimin e Venusit dhe Mërkurit dhe nuk do të jetë e lehtë të gjesh njerëz që mbështesin zgjedhjet tuaja. Me partnerin nuk do keni mundësi të komunikoni, mund të lindin keqkuptime të vogla. Për fat të mirë, fundjava do të sjellë një qetësi dhe madje beqarët do të jenë në gjendje t’i japin zemërim emocioneve të tyre për të përjetuar momente të paharrueshme.

Puna: Java e punës nuk do të jetë shumë e dobishme dhe Mërkuri në kundërshtim vetëm i ndërlikon gjërat. Do të duhet të prisni për hakmarrje dhe të zbatoni projektet tuaja. Në momentin kur mbështeteni në punën që po bëni, do të jetë e dobishme për ju që të vazhdoni me më shumë qetësi.

Akrepi

Dashuria: Këtë javë disa surpriza të këndshme po vijnë për ju, edhe nëse duhet ta përdorni këtë periudhë për të forcuar personin tuaj dhe për të kuptuar atë që dëshironi me të vërtetë nga jeta juaj. Edhe në dashuri do të bëni reflektime, dhe emocionet do ju drejtojnë drejt zgjidhjes së duhur. Fundjavat me fat për beqarët, takimet e reja po vijnë.

Puna: Mos kini frikë të përballeni me një ndryshim: fillimisht mund të ishte e vështirë, por atëherë do të lehtësoheni. Edhe nëse diçka nuk shkon siç është planifikuar, megjithatë, shtigjet e reja mund të hapen dhe garantojnë suksesin që keni dashur gjithmonë. Tregohuni më pak pesimist.

Shigjetari

Dashuria: Gjatë kësaj jave Venusi do ju lejojë të përjetoni më shumë emocione në marrëdhëniet në çift. Do të jeni gjithashtu më aktiv me partnerin tuaj dhe më romantikë, dhe do të organizoni mbrëmje romantike. Disa madje mund të vendosin të bëjnë pak pushime. Beqarët do të duhet të përpiqen të kuptojnë se cilat janë përparësitë e tyre.

Puna: Këtë javë do të ketë disa konfirmime për punë. Edhe nëse Marsi i kundërt mund t’ju sjellë pak lodhje, megjithatë do të jeni shumë të kënaqur me sukseset që po sillni. Përfitoni nga mundësitë e duhura për t’u rritur profesionalisht.

Bricjapi

Dashuria: Këtë javë gjërat nuk duket se vazhdojnë ashtu siç shpresohen në dashuri. Me partnerin duket se nuk mund të gjesh një pikë takimi. Mungesa e vëmendjes për ju ju shqetëson dhe kjo mund të krijojë grindje dhe keqkuptime. Kaq shumë lajme vijnë për beqarët, shumë do të takohen me shpirtin binjak gjatë fundjavës.

Puna: Kush ka një angazhim të rëndësishëm profesional, mund të përqendrohet në ditët e Premte dhe të Shtunë që do të jenë më me fat. Prania e Marsit në shenjë do t’ju japë forcë të madhe dhe do t’ju lejojë të merreni me çdo pyetje me qartësi të madhe dhe gjithashtu me aq shumë sens të përbashkët.

Ujori

Dashuria: Nëse jeni në çift këtë javë do të ndiheni të kënaqur: partneri do të vazhdojë t’ju befasojë ashtu siç keni menduar se mund të bëni. Nuk ju pëlqejnë gjërat si të dhëna, por ju pëlqen të gjykoheni vazhdimisht. Marrëdhënia prandaj është e destinuar të përmirësohet! Në fundjavë mund të ishte një mundësi e bukur për t’u kapur për ata që kërkojnë gjysmën më të mirë.

Puna: Në punë disa lajme mund të ju bëjnë të lumtur, në fakt, mundësi të bukura po vijnë nga e hëna. Java shpall shumë lajme pozitive, do të jeni plot ide dhe projekte, dhe do të ketë shumë nisma që do të realizoni. Gjithçka duket pozitive, por më mirë të jesh i kujdesshëm, veçanërisht nëse duhet të investosh para!

Peshqit

Dashuria: Ju po kaloni një kohë të vështirë në dashuri, dhe do të ketë pak shanse të sqaroheni me partnerin tuaj. Nëse disa përpiqen të shkojnë përpara pavarësisht gjithçkaje, të tjerët do të vendosin të largohen nga fusha në vend. Megjithatë, për shumë njerëz mund të ketë mendime të dyta. Edhe për beqarët mund të ketë kthesë, dhe nuk do të jetë e thjeshtë të vendosësh.

Puna: Më mirë të shmangni tensionet në punë, këtë javë do të jeni mjaft nervoz dhe mund të jeni të pasjellshëm dhe të padurueshëm. Deri të enjten do të ndiheni jashtë botës, por për fat të mirë do të keni mundësi të rikuperoni kthjelltësinë tuaj gjatë fundjavës. Për t’ju bërë të vini në mendje do të jenë disa angazhime që nuk do të mund t’i humbni.

TE TJERA