Hani 1 jave rresht vetem fasule dhe do te na falenderoni

329

Të humbasësh peshë me fasule është shumë e thjeshtë. Në fakt legumet, në mënyrë të veçantë fasulet, kanë pak kalori, çka do të thotë se na japin mundësi të heqim kilogramë shpejt dhe shëndetshëm. Më poshtë do të gjeni dietën një-javore të fasuleve.

Provojeni dhe shikoni rezultatin… E hënë Mëngjesi Një filxhan kafe ose çaj me limon 4 feta bukë të thekura integrale (biscottate) me marmelatë pa sheqer Dreka 70 gr makarona integrale me salcë domatesh dhe presh 200 gr mish i pjekur me perime të pjekura Darka sallatë me zarzavate

200 gr bizele me ton natyral dhe qepë një fetë bukë soje E martë Mëngjesi 1 kos i vogël i bardhë një fetë bukë integrale me marmelatë një filxhan çaj me limon . Dreka : 70 gr oriz integral me bizele dhe peshk i pjekur me perime : Darka një pjatë supë me perime 100 gr djathë me kungull të njomë një fetë bukë soje

E mërkurë : Mëngjesi një tas me qumësht pjesërisht i skremuar me muesli, pa sheqer Dreka : një pjatë makarona me fasule 150 gr pulë e pjekur me zarzavate :

Darka : 100 gr sallatë me rukola dhe djathë parmigiano sallatë mikse me perime

një fetë bukë soje E enjte Mëngjesi sallatë me miks frutash një tas i vogël kos i bardhë Dreka 70 gr makarona integrale me salcë domatesh dhe borzilok perime të pjekura në zgarë Darka supë me elb dhe fasule sallatë me perime dhe një kokërr vezë e zier një fetë bukë soje

E premte Mëngjesi 90 gr gjizë një frut i stinës Dreka sallatë mikse me një kokërr vezë të zier një kuti ton natyral me fasule Darka 200 gr sepie me bizele dhe salcë domatesh perime të pjekura E shtunë Mëngjesi një gotë qumësht soje 4 feta bukë integrale (biscottate)

Dreka supë me fasule dy vezë të skuqura me qepë dhe kungull sallatë mikse Darka peshk i pjekur në kripë me perime të pjekura fruta pylli

E dielë Mëngjesi një filxhan kafe ose çaj me limon 4 galeta integrale pa sheqer

Dreka makarona me domate dhe fasule sallate mikse me zarzavate Darka sallatë jeshile100 gr perime të pjekuranjë fetë bukë soje