“E quajti këlysh”, ‘kaubojsi’ zbulon telefonatën me Erik Fullanin: Më kërcënoi, s’ja del dot o trim…

445

Ish-deputeti Eduart Ndocaj nuk është ndalur me një status për djalin e ish-guvernatorit Ardian Fullani, Erikun. Pasi i publikoi foton me ‘Ferrari’ dhe e quajti ‘këlysh që fshin djersën me lekë të vjedhura’, ‘kaubojsi’ ka bërë edhe dy statuse të tjera për të.

Sipas Ndocajt, Erik Fullani e ka marrë në telefon dhe e ka kaërcënuar për foton e publikuar. Ai shkruan më tej se pavarësisht trashjes së zërit, djali i ish-guvernatorit nuk ia del dot të intimidojë ‘një mirditor që djeg jorganin për një plesht’, siç e quan veten Ndocaj.

Ndër të tjera, ish-deputeti thekson se drejtësia do t’i tërheqë zvarrë të gjithë ata që kan vjedhur lekët e shqiptarëve.

“Ju besohet mua jo, ky eshte numri i djalit Fullanit qe pasi kan vjedh si familie edhe leket mia families time dhe njerezve te mi ne banken e Shqiperise (jo te Fullanit),

nje perqindje te pakten, po ka kurajo te telefonoje dhe te trashi zanin ky njeri i pa vler e i pa shpres , te intimidoje (te pakten u mundu) nje ish deputet te rrepublikes se shqiperis , sekretarin e pergjitheshem te ADK dhe nje Mirditore qe dheg jerganin per nje plesht . Un shpresoj qe ai te rreflektoje se as me trimeri as me kercenim sja del as ti djalosh as rraca

jote jan mundu trima mat mdhoj se ti eshte mundu Edi Ram , eshte mundu Ilir Meta e shum klysh bastaresh te tjere . Drejtesi do ju terheki zvarre Fullanin e cdo hajdut e kriminel e trathtare qe kan vjedh e shkatrru ekonomin e shqiperise te ardhmen e rinise se ndershem ne keto 29 vite,”– shkruan Eduart Ndocaj, teksa ka bërë publik edhe numrin e telefonit të Erik Fullanit, dhe sipas fotos ky i fudnit e ka telefonuar ish-deputetin në orën 22:46.

Në një tjetër status, ‘kaubojsi’ shkruan sërish për Erikun. Krahas një fotoje ku djalin e ish-guvernatorit e quan sërish ‘këlysh’ shkruan se 25-vjeçarin e njeh që kur ka qenë i vogël dhe se sipas ish-deputetit shokët e thërrisnin ‘bo*e’.

“Ky klyshi fullani qe fshin djerset me parat tona dhe han buken e mekatit te jatit ishe Governaori bankes shqiperise , nje hajdut ordiner bashke me bashkshorten qe ishte gjukatse nje e korruptuar ku vetingu e skualifikoj , dhe qe nzori Ilir

Meten te pafajshem kur u kap me bllok ne dore duke vjedh shqiptaret, dhe u vrane 4 djem nenash me 21 janare nje nder ato edhe vllaie e miku im Aleks Nika, ky klyshi bastard qe tentoj te bahet trim duke me telefonuar qe pse merrem me keto parazita te shiqerus qe i duhen prer veshet per kete qe te dallohet rraca qelbur , Kete trimin un e njiho qekur ishte qyrroshi i vogel dhe shoket e ti e thrrasin me pseodonimin e frikshem BOLE, po po BOLE e therrasin,”– shkruan Ndocaj më tej.

Statuse te publikuara nga Eduart Ndocaj
Një ditë më parë, ish-deputeti Eduart Ndocaj publikoi foton e Erik Fullanit që shihej i gjithi i veshur me të bardha teksa pozonte krah një ‘Ferrari’. Krahas fotos ‘kaubojsi’ e akuzoi se kishte vjedhur paratë e shqiptarëve.

Erik Fullani është bërë pjesë e mediave disa vite më parë, kur u fotografua duke fshirë ballin me 500 eurosha.