Fileto viçi 25 mijë lekë në Sarandë? Boksieri anglez shokohet nga çmimi i biftekut

Disa kohë më parë u bë virale një faturë e një restoranti që fileton e vicit e shiste 25 mijë lekë në Sarandë, por me sa duket paska edhe më keq se aq.

 

Bëhet fjalë për Mykonos, një prej ishujve më të shtrenjtë të Greqisë dhe ai që e ka ‘pësuar’ ka qenë Richard John Hutton, një boksier i njohur anglezh, i cili ka paguar një faturë prej gati 2 mijë euro për një drekë. Një ujë mineral kushtonte 16 euro dhe buka 14 euro dhe bifteku kushtonte 920 euro.

 

Kur u erdhi llogaria, ai nuk po e besonte atë që po shihte dhe kështu e fotografoi. Fotografia u postua në llogarinë e tij në ‘Instagram’. Ai komentoi në foto se u zgjua të nesërmen në mëngjes duke qarë për faturën që pagoi. “U zgjova në mëngjes në një pellg lotësh”, shkruan ai në ‘Instagram’.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...