“Merr fund tortura”, Rama jep lajmin e mirë për banorët e Torovicës

262

Kryeministri Edi Rama jep një lajm të mirë për banorët e Torovicës në Lezhë.

- PUBLICITET -

Ai ka publikuar disa fotografi nga punimet për ndërtimin e rrugës. Kreu i qeverisë thotë se me rrugën e re merr fund izolimi dhe tortura e banorëve.

“Vijon puna për rindërtimin e rrugës së Torovicës, për t’i dhënë fund izolimit e torturës së pafundme të banorëve të asaj zone të bukur bujqësore të Lezhës,

të cilët e dëgjuan gati 30 vjet rresht premtimin për këtë dhe sot po shohin kantierin e fjalës së mbajtur”, shkruan Rama.

- PUBLICITET -