TURIZËM, KALAJA E SHKODRËS MË E PREFERUARA

Kalaja Rozafa në qytetin e Shkodrës edhe këtë vit ka tërhequr vëmendjen e shumë turistëve nga e gjithë bota. Historia e saj unike dhe pamja që ofron kanë bërë jehonë në botë. Këtë gjë e pranojnë turistët ee shumtë të cilët tregojnë se ky vend shtë më I bukr nga çfarë kishin menduar.

‘Me pelqen ky vend. eshte shume i bukur, me pelqen historia pasi nuk kam degjuar me parë për te. kam ardhur ketu me familjen dhe po e shijoj shume.’

‘Ne sapo kemi mberritur ne Shkoder dhe gjeja e parë që bëmë është të vizitonim kalane. ka një histori dhe pamje fantastike. Kemi ardhur nga Hong Kongu. Me ete rast u bëj thirrje edhe qytetarëve shqiptare që të na vizitojne edhe ne në hong kong pasi eshte shumë bukur.

Numri i vizitorëve është gjithnjë në rritje në këtë atraksion turistik i cili përveç bukurive mban dhe misterin e historisë së Rozafës.

Rozë Dua Lipa mori pasaportë shqiptare, Blendi Salaj: E mori edhe iku në Angli, si kanë ikur 12 mijë veta këtë vit

Gazetari Blendi Salaj, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me pajisjen e Dua Lipës me pasaportë shqiptare, i cili shkruan të...

I gjeti motra një burr milioner/ Valbona trondit te Arditi: E ndava, ai më kerkonte…

Seanca e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq” në Tv Klan solli një përballje midis dy motrave. Shkak për mosmarrëveshjet midis tyre është bërë martesa...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...