“Bashkë do puqemi në rrugë të tjera”/ Oriola Marashi reagon ashpër pasi i vodhën Instagramin

272

Modelja Oriola Marashi ditën e sotme është përballur me akuza shumë të ashpra nga mediat, pas publikimit të disa mesazheve eksplicite që qarkulluan në profilin e saj. Në mesazhet e shpërndara në Instastoryn e saj, thuhej se ajo dhe modelja

Kejvina Kthella kryenin marrëdhënie në këmbim të parave.

Pak më parë, Oriola ka reaguar vetë në profil, duke treguar se llogaria është vjedhur dhe në fakt asgjë që është shkruar nuk është e vërtetë. “Kjo foto eshte bere 5 minuta para.

E dashur Jeta Osh Qef dhe portalet e tjera te lajmeve, “gazetaret” e te cileve moren disa minuta nga jeta e tyre e pakuptimte per te shkruar dhe per t’u thene lexuesve qe Oriola Marashi ka dale nga binaret, dhe pret oferta serioze per seks me leke,

Po ju drejtohem juve qe ta marrin vesh edhe te tjeret:

Nuk do shume mend qe faqja ime e Instagramit eshte hackuar, dhe “njoftimet” e lena ne faqen time, tashme te fshira, jane ceshtje inati. Keshtu qe kursejini titujt “Oriola pret oferta per seks” dhe “Oriola ka dale nga binaret”, ose perndryshe bashke do puqemi ne rruge te tjera te cilat juve nuk do t’ju pelqejne.

Askush nga ju nuk e mori mundimin te me kontaktoje personalisht dhe te kerkoje nje prononcim nga ana ime ( e meqe ra fjala, une nuk jam gazetare por e di qe kaq gje duhet ta kishit bere). Nuk kam pse te sqaroj asnje,

dhe nuk kam pse t’i jap llogari askujt, por shqiptaret mesa duket ende besojne cdo gje qe shkruhet ne internet dhe marrin cdo shpifje per seriozisht.”-shkruan Oriola.

“Te dashur lexues te ketyre mediave qesharake dhe karagjoze: Oriola nuk ben seks me leke. Oriola nuk pret oferta. Oriola nuk ka dale nga binaret.

Perkundrazi, jam shume e shendetshme menderisht. I vetmi njeri ketu qe ka probleme mendore eshte personi qe me ka hackuar Instagramin (te cilin une do ta ekspozoj shume shpejt), dhe “gazetaret” qe guxojne shkruajne lajme me tituj te tille vetem per clickbait pa menduar qe une kam ndjenja dhe kam edhe familje, dhe fjalet nuk te vrasin por te lendojne.

Kete moment (reagimin tim) duhet te kishit pritur per lajm, jo absurditetet qe shkruan qe me ka hackuar instagramin. Se nuk thone kot: Mund te largosh djalin nga fshati por jo fshatin nga djali.”- ka përfunduar ajo.