Kishte shpallur Republikën e Çamërisë, kush është shqiptari që u eliminua në Holandë

251

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Holandë. Mësohet se në këtë shtet është ekzekutuar presidenti i vetëshpallur i Republikës së Çamërisë, Festim Lato.

Ende nuk dihet se cilët janë personat që i kanë marrë je.tën, Festim Lato.

Bëhet e ditur se autoritet holandeze kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Deri më tani dyshohet se atë e kanë eliminuar për arsye politike. Ai ka ndërruar je.të në vend.

Ka qenë familja e Festim Latos, ajo që ka njoftuar policinë për ngjarjen e rëndë.

Festim Lato jetonte prej 25 vitesh në Holandë. Ai ishte nga qyteti i Vlorës dhe Republikën e Çamërisë, Lato, e shpalli më 30 tetor të vitit 2016.

Vetëm një vit më parë, ai do të premtonte se shumë shpejt të gjitha trojet shqiptare do të bashkoheshin dhe do të krijohet Shqipëria e Madhe.

Lexo edhe:   Meta pranon më në fund se është burri i Monikës: Nuk e kam për turp…!