HYRJELAJMEFëmijët ia shtypi treni, babai rrëqeth me deklaratat mes lotësh: Vajza ishte...

Fëmijët ia shtypi treni, babai rrëqeth me deklaratat mes lotësh: Vajza ishte me autizëm, por…

Dy femijet e tij, Lorenzo 12 vjeç dhe vajza Gilla 6-vjecare, humben jeten tragjikisht pasi u perplasen nga një tren në Brancaleone ndërsa ishin me pushime me nënën e tyre Simona Dell’Acqua dhe partnerin e saj. Ata po kalonin ne shinat e trenit per te shkuar ne plazh.

Prinderit e dy femijeve jane divorcuar. Pak dite pas ngjarjes, babai i femijeve Pietro Pipolo thyen heshtjen.

“Një gjë e tillë është e paimagjinueshme, e tmerrshme dhe e padrejtë. Në 2018 nuk është e mundur të vdesësh në këtë mënyrë të tmerrshme. Do te mjaftonte një pengesë dhe kjo nuk do të kishte ndodhur”.

“Ne perditshmeri i kerkoj Lorenzon dhe Gillan, por ata nuk janë aty. Me djalin e shihnim Juventusin në stadiumin Allianz që në vitin 2011; ai ishte një fëmijë i shkathet, i mirë, i përgjegjshëm dhe i pjekur. E vogla, pavarësisht se ishte autike, kishte një dëshirë të madhe për të jetuar, per te falur dashuri, shumë e socializuar. Ajo po bënte shumë përparim dhe po fillonte të fliste. Vajza kishte një pasion të madh për muzikën, ajo pëlqente te mbante gjithmone një çantë”, kujton mes lotesh babai.

TE TJERA

spot_img