HYRJELAJMEKURIOZITETELimonada me livandë, zbulimi i ri për dhimbjen e kokës; Ja si...

Limonada me livandë, zbulimi i ri për dhimbjen e kokës; Ja si ta përgatisni

Është pothuajse e pamundur të shmangësh stresin. Është kudo – në zyrë, në shtëpi, dhe çdo herë që dalim jashtë. Ankthi është një sëmundje e zakonshme këto ditë dhe disa njerëz luftojnë me dhimbje koke çdo ditë.

Si e trajtoni ankthin tuaj dhe dhimbjen e kokës? Disa pinë kafe, të tjerët ndezin një cigare dhe disa pijnë verë (uiski). Këto zakone japin një “zgjidhje” të përkohshme, por problemi është ende këtu. A keni menduar ndonjëherë të përdorni vajra esenciale për të trajtuar problemin tuaj? Vaj Livandos ka mbi 150 komponime aktive, dhe është një agjent i shkëlqyer anti-inflamator.

Studimet kanë treguar se ky vaj punon shumë në trajtimin e shumë problemeve. Ai tregon rezultate të shkëlqyera kur përdoret si ilaç për pagjumësi, ankth, stres dhe dhimbje koke. Livando është ekzaminuar për efektin e tij antibakterial dhe antiviral, siç raportohet nga Qendra Mjekësore e Universitetit të Maryland.

Përdorni vaj livande për të fjetur më mirë dhe për të neutralizuar efektin negativ të stresit.

përbërësit:

1 filxhan mjaltë të papërpunuar

12 gota ujë të pastër

1 vaj esencial livando

6 limona

Përgatitja:

Kombinoje përbërësit së bashku, dhe përshtatni shijen sipas preferencave.

TE TJERA

spot_img