Nëse zgjedhjet do të bëhen nesër/ Ja si votojnë shqiptarët

Nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin sot ka qenë një nga pyetjet përmbyllëse të sondazhit të “IPR Marketing” dhe të publikuar në Ora News.

Në zgjedhjen mes partive Ps është ajo që gëzon mbështetjen më të madhe të qytetarëve por duke bërë bashkë PD dhe LSI që janë në koalicion shumica e votave do ti përkiste të djathtës.

PS 44.5%

PD 38.5%

LSI 13.0%

BD 2.0%

Parti të tjera 2.0%./CNA.al

TE TJERA

spot_img