Horoskopi – 7 maj 2019

Dashi

Parashikohet një ditë interesante, gjatë së cilës mund të arrini një synim që i keni vendosur vetes. Megjithatë për shkak të ndikimit të Saturnit, duhet thënë se nuk do të mungojnë as pengesat. Në dashuri duhet të ndiqni rrugën e drejtë, pasi në të kundërt do të rrezikoni shumë.

Demi

Po mundoheni që të rinovoni energjinë tuaj, në sajë të ndikimit të favorshëm të yjeve. Dikush ka zgjedhur një rrugëtim të ri lidhur me studimet apo me ndryshimin e punës. Mund të ketë edhe ndonjë ndryshim, për shkak të një problemi shëndetësor. Parashikohet një ditë e cila do ju gjejë të karikuar me energji dhe gati për të arritur synime që i keni vendosur vetes. Dashuria parashikohet të marrë qendrën e vëmendjes deri të enjten.

Binjakët

Gjithë ata persona që kanë një problem ligjor, kjo ditë do i gjejë të tensionuar dhe nervoz. Bëni durim, pasi zgjidhja nuk do të jetë e afërt. Duhet thënë se do të ketë një rizgjim sa i takon dashurisë. Po ashtu duhet të tregoheni më të gatshëm lidhur me takime të reja.

Gaforrja

Nuk do të jetë një ditë e lehtë, pasi Saturni do të ketë ndikim të kundërt dhe nuk do i kënaqë pritshmëritë tuaja lidhur me një rinovim kontrate. Nga ana tjetër, duhet ta shfrytëzoni këtë javë sa më mirë, pasi ndikimi pozitiv i Mërkurit, do ju dhurojë më shumë optimizëm.

Luani

Po jetoni një fazë shumë të veçantë në jetën tuaj. Në sferën profesionale nuk do e keni të lehtë që të bëni gjithë sa dëshironi. Duhet të tregoheni të kujdesshëm lidhur me çështjet financiare, pasi e keni punën pisk. Hëna do të hyjë në shenjën tuaj dhe do ju dhurojë emocione të bukura. Nëse dikush nuk ju përgjigjet ndjenjave tuaja, hiqni dorë.

Virgjëresha

Do të jeni shumë të ngarkuar psikologjikisht dhe me gjasë nuk do i kapni të gjitha mundësitë të cilat do t’iu ofrohen, pasi ju takon juve që të hidhni hapin e parë. Yjet nuk do të kenë ndikim të favorshëm në shenjën tuaj dhe nuk udhëzojnë rrugë të mirë për të ndjekur dhe vepruar. Nëse jeni në pritje të një lajmi, duhet të qartësoni synimin tuaj.

Peshorja

Kush nga të lindurit e kësaj shenje qysh prej fundit të muajit prill ka pasur probleme në punë dhe dashuri, tashmë do të ndihen më të shkëputur prej tyre. Do të duhet shumë durim për të kaluar këtë fazë kritike.

Akrepi

Historitë e dashurisë që tërhiqen zvarrë prej kohësh, mund të hasin në të papritura. Bëni mirë që të prisni degët e thara dhe të vazhdoni përpara. Në sferën profesionale duhen bërë disa zgjedhje, edhe pse mund të jenë drastike. Nëse keni një veprimtari të pavarur, mund të vendosni që të ndryshoni rrugë dhe t’iu përkushtoheni sektorëve të rinj.

Shigjetari

Sipas horoskopit të Paolo Fox, të lindurit e kësaj shenje do të ndjejnë nevojën për tu përmirësuar dhe do të ndihen nën tension. Nëse po përjetoni një fazë të komplikuar në dashuri, duhet të mundoheni të qartësoheni me veten, pasi fundjava do të sjellë përmirësim.

Bricjapi

Personat që kanë kaluar një krizë të fortë në punë apo në dashuri, tashmë do të mund të përfitojnë nga ndikimi pozitiv i Mërkurit. Nëse gjërat kanë shkuar keq në të kaluarën, tashmë duhet të mundoheni që gjërat të ecni më mirë. Këshillohet që të braktisni rrugët që nuk ju kanë çuar askund, për të ndjekur strategji të reja.

Ujori

Për të lindurit e kësaj shenje është e rëndësishme që të gjendet autonomia, edhe pse mund të ketë disa situata të parehatshme. Do të hasni në pengesa të papritura dhe luhatje në raportin në çift. Yjet këshillojnë që të mos reagoni pa u menduar mirë.

Peshqit

Do të jetë një e martë e cila do ju gjejë në siklet. Kush ka përjetuar një krizë në pjesën e parë të vitit, do e gjejë veten të bllokuar për shkak se nuk shkëputet dot nga e kaluara. Edhe çiftet e konsoliduara duhet të bëjnë një sqarim thelbësor, për të vijuar në një rrugë të re. Nëse keni vënë re një distancë nga njeriu i zemrës, ka ardhur momenti për të kërkuar shpjegime.

“Kënga Magjike 2022”, triumfon Marsela Çibukaj!

Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike” në Tv Klan. Pirro Çako i dorëzoi kupën triumfueses, e cila konkurroi...

Ky burrë mëson burrat e tjerë si të lyhen: “Makeup-i është për të gjithë, edhe për ne meshkujt”

Make-up-i dhe kozmetika zakonisht rezervohen për kategorinë e femrave, të cilat prej shekujsh kanë tentuar të bëhen të bukura dhe të përmirësojnë estetikën duke...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME