Po udhëtonte drejt Greqisë, 24-vjeçarja shqiptare befason udhëtarët me atë që fshihte në çantë

1090

Një vajzë shqiptare ka ngritur në këmbë policinë greke sapo ka kaluar Kakavijën pas kontrollit të kryer.

Autobusi i linjës në Kakavijë-Janinë është ndaluar nga policia në kryqëzimin e Kallpaqit dhe i ka kërkuar shoferit që të verifikojë një pasagjere shqiptare, e cila kishte hipur në autobus sapo kishte kaluar kufirin.

Gjatë kontrollit të 24-vjeçares, policia ka gjetur në çantën e saj 7 pako me 7 kilogramë has.hash secila dhe një pako me 550 gram mari.juanë.

Vajzës iu sekuestrua dr.oga bashkë me celularin që mbante dhe hetimet vijojnë

Lexo edhe:   Portieri i Partizanit u hodh nga kati i 6 sepse beri debat me partneren