HYRJELAJME“Gazetare k*rvë!”/ Basketbollisti pezullohet dhe dërgohet në gjykatë

“Gazetare k*rvë!”/ Basketbollisti pezullohet dhe dërgohet në gjykatë

Basketbollisti Andrea Rovatti mund të cilësohet si i pari që e ka pësuar realisht tejkalimin e masës në rrjete sociale. Në një postim në “Instagram”, 22-vjeçari e quajti kurvë gazetaren dhe opinionisten Selvaggia Lucarelli dhe si pasojë u gjobit dhe u dëbua nga skuadra e basketbollit.

Pavarësisht një postimi të mëvonshëm, ku kërkoi falje dhe shprehu pendimin, klubi i qëndroi besnik vendimit. “Kjo sjellje është në kundërshtim total me vlerat në të cilat bazohet fryma e veprimtarisë së skuadrës tonë brenda dhe jashtë fushës”, ishin disa nga fjalët e deklaratës zyrtare të skuadrës kur bëri përjashtimin e Rovatti-t.

Por kjo masë nuk i mjaftoi Lucarellit. Ajo do ta çojë çështjen në gjykatë për ta shndërruar këtë episod në një mësim për të gjithë ata që nuk janë të përgjegjshëm për gjërat që shkruajnë.

TE TJERA

spot_img