E ka ruajtur ende buzëqeshjen engjëllore, kështu duket aktori që luante rolin e Taulantit që kërkonte motër

Filmi “Taulanti kërkon një motër” është një nga filmat më të dashur për shqiptarët. Aktori që luante rolin e Taulantit në të vërtetë quhet Donald Kokona.

Në këtë rol Taluanti ishte një djalë i pafajshëm i vogël, i cili kërkonte të kishte me çdo kusht një motër të vogël, ashtu si shoqja e tij.

Sot kanë kaluar shumë vite që nga koha që kur është xhiruar ky film. Nëse shikoni profilin e aktorit në rrjetet sociale do të shikoni se ai ka disa kohë që është baba.

Por edhe pse kanë kaluar më shumë se tre dekada aktori e ka ruajtur buzëqeshjen engjëllore, që e karakterizonte që në fëmijëri.

Po ashtu Donald Kokona ka ruajtur edhe vështrimin e pafajshëm, si atëherë kur ishte vetëm një fëmijë. E çka mund të thuhet si përfundim është se breza të tërë janë rritur me këtë film.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...