U perpoqen ta ndalojne hyrjen nga toka, Rama vjen nga “qielli”

Kryeministri Edi Rama shkon me helikopter në Kukës, pasi protestues të opozitës i bllokuan rrugën në hyrje të qytetit.

Kreu i qeverisë zhvilloi një takim me mbështetës në qytetin verilindor, në kuadër të turit “Bashkia që duam”. Takimi u zhvillua pikërisht në aeroportin e Kukësit,

ku kryeministri foli për investimet e qeverisë për bërjen funksionale të aeroportit, ndërtimin e stadiumit të futbollit, si dhe prezantoi kandidatin e PS për kryetar bashkie, Safet Gjici.

TE TJERA

spot_img