Sot mblidhet parlamenti, opozita proteston

313

Ndërkohë që sot është vendosur të mbahet seanca plenare e radhës nga deputet e shumicës opozita do të protestojë sot sërish para Parlamentit.

Seanca parlamentare pritet të nisë në orën 10:00, ndërsa protesta e thirrur nga opozita do të nisë në orën 9:30.

Forca të shumta policie do të jenë të stacionuara tek parlamenti dhe pranë disa institucioneve të tjera kyçe.

Protesta e fundit ishte më 28 mars dhe policia procedoi penalisht 28 persona, mes tyre dhe organizatori, sekretari i përgjithshëm i PD Gazment Bardhi.

Lexo edhe:   ALFRED ÇEPALIKU ,MONOGRAFI PER VELI STAFEN