Rezarta Shkurta përjetëson kujtimet më të bukura të Herës dhe Nexhmije Hoxhës (Video)

306

Rezarta Shkurta ka ndarë me ndjekësit në rrjetin social Instagram videon më të ëmbël të vogëlushes, Herës, me stërgjyshen e saj, Nexhmije Hoxhën.

Ajo ka filmuar momentet e tyre së bashku, teksa shkruan plot krenari për Nexhmijen se ajo numëron denjësisht 98 vite jetë.

“Nuk ka lumturi me te madhe nga thellesia e shpirtit per mua si nene, qe vogelushja ime ka keto kujtime te paçmueshme me stergjyshen e saj, qe numeron denjesisht 98 Vite. Familja eshte trashegimia me e shtrenjte.”- shkruan Rezarta krahas videos.