RRËFIMI NDRYSHE I ROZANA RADIT: SI IA THEVA DHËMBËT BABIT

Rozana Radi është një ndër personazhet më të njohur të ekranit shqiptar.

Ajo njihet në disa fusha si kmuzikë, aktrim, biznes dhe televizion. Mbrëmë Rozi ishte e ftuar në “Mos i fol shoferit” në RTV Ora ndërsa ka treguar të pathëna [ër jetën e saj. Mes të tjerash ajo rrëfeu edhe rastin kur theu dhëmbët e babait me 50 lekë.

“Kam qenë fëmijë i ndyrë. Mbaj mend që një herë i thyeva dhëmbët babit. Mami fuste gjithmonë një 50 lekësh në byrek dhe ngaqë doja të më binte mua, e merrja e fusja vetë dhe thoja më ra, më ra.

Babi i shkreti hante qetësisht. Po hante i qetë dhe i ikën dhëmbët, këto dy të parët.Mbaj mend që kur më merrnin me vete kudo që shkonin, thonin bo e ke marrë me vete këtë.

E kam si traum. Më kujtohet si sot e kësaj dite dhe mami më thoshte, Rozi hajde se nuk të bëj gjë.

Sa herë thoshte kështu, do më rrihte. Kur u rrita, i thoja ik më lë rehat se sa jam rrahur unë, se besoj të jenë rrahur gjithë fëmijët e Tiranës”, tregoi ajo.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...