Dy kuzhinjerët e njohur na tregojnë se çfarë fruti do të ishin personazhet shqiptarë

392

Të ftuar në “BE Coffee” ishin dy shefat e njohur të guzhinës Alfio Rrotani dhe Indrit Cela.

Në një intervistë të shkurtër përballë Erion Isait, djemtë kanë treguar më shumë mbi raportin e tyre dhe karakterin e secilit.

Por një pjesë mjaft interesante ishte ajo kur Erioni, iu kërkoi djemve që disa prej emrave më të njohur të ekranit shqiptar t’i krahasojë me furta ose perime që iu përshtaten. Dhe zgjedhjet e Alfios dhe Indritit ishin epike duke u shoqëruar me të qeshura.

Sali Berisha – Patllixhan

Edi Rama –Selino

Lulzim Basha – Patate

Monika Krymeadhi – Si kokra e mollës

Grida Duma – Frut pasioni

Luana Vjollca – 2 arra kokosi

Bes Kakallu – Domate

Ols bylyku – Kastravec

Ishin këto krahasimet e djemve të cilat padyshim u thanë në formë humori dhe krijuan një situate vërtetë gazmore.