Plane për këtë javë?Zbuloni parashikimin e yjeve nga Jorgo Pulla

Si nis kjo javë për 12 shenjat e horoskopit? Cila do jetë shenja më me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe? Keni lënë pezull një çështje të rëndësishme? Prisni një ofertë pune? Lexoni horoskopin e përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla

DASHI

Të përgjithshmet: Këtë javë me Diellin që hyn në shenjën e tij në 20, do të guxoni të bëni ndryshime, pasi do të jeni në favor të shumë fushave të jetës suaj. Me Hënën e Plotë që po zhvillohet në 21 tek Peshorja, vëmendja duhet të jetë e tensionuar, sepse do të ketë disa fërkime në mjedisin tuaj të afërt dhe do të ketë ndryshime shumë në jetën tuaj, sepse fati është në anën tuaj në çdo dëshirë apo mendim.

Me Hënën e Plotë që do të zhvillohet tek Peshorja në mjedisin tuaj familjar, do të ketë tensione, por falë zgjuarsisë dhe fleksibilitetit tuaj, diplomacia dhe universi juaj pozitiv do të tejkalohen shumë shpejt dhe do të sqarojnë çdo gjë që ju ka trishtuar ose ju ka lënduar kohët e fundit.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja për ju që jeni vetëm, Afërdita tek Ujori ndërkohë do t’ju ofrojë një gëzim të paharrueshëm, si një person nga e kaluara juaj që në thelb ka ekzistuar gjithmonë në mendjen tuaj. Të prisni shumë surpriza që do ju nxisin pasi është fillimi i një marrëdhënie shumë të fortë erotike dhe emocionale.

Parashikimet profesionale: Në fushën profesionale gjërat do të shkojnë mirë, pasi jeni larg nga synimet tuaja dhe shumë shpejt pozicioni që ju intereson do të jetë gati për t’ju mirëpritur dhe ta fitoni me meritë. Në financat tuaja gjërat do të jenë mirë pa ndonjë gjë të papritur që do t’ju habisë ose do t’ju nxjerrë jashtë programit tuaj, pasi llogaritë tuaja dhe aftësitë tuaja organizative edhe një herë dëshmojnë aftësinë tuaj të veçantë në detyrimet tuaja financiare.

DEMI
Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë mjaft e mirë për shenjën tuaj, ashtu si me Marsin që zhvillon në pikëpamje pozitive me Plutonin, do të jeni në gjendje të vendosni rregull të shumë çështjeve tuaja të mbetura në lidhje me të kaluarën. Ju do të takoni njerëzit tuaj të dashur, por edhe në nivelin tuaj shoqëror do të keni njohje të rëndësishme dhe vendimtare me personat të cilët do t’ju ndihmojnë në të ardhmen në qëllimet dhe dëshirat tuaja. Do të gjeni kohë për t’u marrë me veten, me pamjen, veshjen, shëndetin dhe dietën tuaj të mirë, gjëra që do t’ju ndihmojnë të fitoni më shumë mirëqenie dhe të rrisni vetëbesimin tuaj.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një marrëdhënie, kjo kohë do të jetë shumë e bukur, pasi me partnerin tuaj do të realizoni shumë ëndrra të zakonshme me ndikimet pozitive që merrni nga pikëpamja e Afërditës me Jupiterin në 21 të muajit. Në një klimë plot harmoni dhe butësi do të shijoni momente unike erotike dhe kjo do t’ju sjellë edhe më afër.

Parashikimet profesionale: Puna juaj këtë javë do të ketë shumë presion dhe intensitet me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që po zhvillohet tek Peshorja në 21, pasi kërkesat e rritura të ditëve do ju bëjnë të ndiheni të lodhur por mos u shqetësoni, përparësitë tuaja janë shumë të larta dhe në të gjitha do të përgjigjeni në më të mirën e mundshme. Në financat tuaja, gjërat do të lëvizin në të njëjtin nivel, por planifikoni ato në mënyrë të vazhdueshme dhe të organizuar, kështu që nuk ka arsye të shqetësoheni për ndonjë paparashikueshmëri që do të shfaqet.

BINJAKËT
Të përgjithshmet: Këtë javë do të ndiheni të plotë dhe të lumtur nëse i lini mënjanë vështirësitë që ju ndjeni brenda vetes dhe mos lejoni që atmosfera pozitive të largojë pengesat dhe rezervimet që ju ndjeni për ndonjë problem apo koncept që ju shqetëson. Është koha e duhur për ju që të bëni ndryshimet që dëshironi, kështu që është e përjashtuar çdo pengesë që mund të shihni dhe guxoni.

Në mjedisin tuaj familjar, do të ketë surpriza të këndshme pasi do të takoni njerëzit tuaj të dashur që keni kohë pa i parë.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni vetëm, në këtë moment do të jeni shumë më të inkurajuar, pasi mundësitë për flirtim do të rriten ndërkohë nuk përjashtohet të takoni personin që ëndërroni. Çdo gjë lëviz në favorin tuaj dhe ju duhet ta shfrytëzoni këtë në masën maksimale. Ju që keni një lidhje të përhershme do të keni një surprizë të këndshme nga partneri juaj që nuk e prisnit.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, gjërat do të jenë mjaft të qeta, në marrëdhëniet tuaja të punës me kolegët dhe mbikëqyrësit tuaj duket të jenë të mira dhe idetë që sugjeroni do të kenë një ndikim të madh dhe do t’ju favorizojnë në të ardhmen, pasi forca dhe momenti juaj është në kulmin e kësaj periudhe.

Në financat tuaja, gjërat do të lëvizin mesatarisht, pasi disa borxhe do t’ju bëjnë përsëri të vetëdijshëm për detyrimin për të paguar, por miqtë e mirë janë gjithmonë pranë momenteve të vështira, pasi do të merrni ndihmën e një njeriu tuaj të dashur dhe kjo do t’ju bëjë të kapërcnir vështirësitë që kanë dalë dhe dalin nga pozita juaj e vështirë dhe e papërshtatshme.

GAFORRJA

Të përgjithshmet: Këtë javë energjia juaj, efikasiteti, atmosfera pozitive dhe optimizmi do të jenë aleatët tuaj të fuqishëm në çdo lëvizje. Ju do të keni mundësi për të bërë gjërat që doni për një kohë të gjatë, ndërkohë nuk përjashtohet të bëni ndryshime radikale si për ato personale apo ato profesionale. Miqtë dhe njerëzit tuaj të dashur do të jenë pranë jush dhe kjo ju stimulon dhe ju kënaq. Familja juaj do të ketë një klimë të bukur dhe harmonike që do t’ju mbushë me gëzim dhe kënaqësi.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni vetëm, nuk do të jeni vet për shumë gjatë, ashtu si me daljet me miqtë dhe shokët tuaj do të gjeni gjëra interesante për të tërhequr vëmendjen, ndërkohë një person do t’ju afrohet së shpejti, do të jetë ndoshta ajo që ju prisni për një kohë të gjatë. Ju që keni një lidhje të përhershme me pikëpamjen pozitive që Marsi dhe Plutoni bëjnë me 20, do të keni të gjitha mundësitë për të bërë diçka që do të rinovojë marrëdhënien tuaj.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, megjithëse kohët e fundit jeni lodhur mjaft, kjo nuk është një pengesë për punën tuaj. Një propozim shumë i favorshëm mund të jetë fillimi i një hapi të ri biznesi. Në financat tuaja, gjërat do të jenë të mira pa pengesa ose të papritura, disa borxhe në pritje do të zgjidhen drejtpërsëdrejti dhe të ardhurat që merrni drejtpërdrejt do të jenë për ju një dhuratë e vërtetë, pasi do t’ju lehtësojë mjaftueshëm dhe do t’ju japë mundësinë të lëvizni me më shumë rehati.

LUANI

Të përgjithshmet: Kjo javë do të ketë shumë surpriza, por disa prej tyre do ju zënë ngushtë pasi disa gjëra mendoni se nuk kanë mundësi të ndodhin, përfundimisht ndodhin dhe këtu është fuqia e probabiliteteve. Në mjedisin tuaj familjar, me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që ndodh tek Peshorja në 21, do të ketë disa tensione, kryesisht me çështje ligjore që kanë qenë shumë të rëndësishme për ju, por me dialog dhe diskutim ka shumë mundësi të arrini më shumë se sa të kaloni në kundërsulm.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni vetëm dhe kërkoni partner të përsosur në jetën tuaj, është mirë të relaksoheni dhe të shijoni gëzimet që ju janë dhënë nga miqtë e mirë, gjërat nuk vijnë sa herë që duam, pasi Afërdita do t’ju sjellë kohë të paimagjinueshme pranë jush njerëzit që do të mbushin jetën tuaj. Ju që keni një lidhje të përhershme kini kujdes, sepse disa nga fjalët tuaja mund të keqkuptohen nga bashkëshorti juaj dhe mund të përplaseni me të në mënyrë të pakthyeshme.

Parashikimet profesionale: Aftësitë tuaja profesionale do të karakterizohen nga presioni dhe ankthi. Ju keni marrë një vend të vështirë në punën tuaj dhe kjo shpesh ju bën të ndiheni të lodhur ose të zhgënjyer, por nuk jeni nga ata që dorëzohen lehtë, pasi fitimi juaj financiar shpejt do t’ju bëjë të harroni shumë shpejt për ndonjë presion ose intensitet. Në financat tuaja, gjërat do të shkojnë në një mënyrë më të mirë, pasi shumica e detyrimeve tuaja i keni mbuluar tashmë. Mos bëni shpenzime ose të plotësoni nevojat shtesë dhe së shpejti do të shihni se do të jeni shumë të kënaqur.

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet: Kjo javë do t’ju largojë nga zvarritja juaj dhe do ju japë humorin e çuditshëm të brendshëm. Ju do të bëheni edhe më të hapur, do të jeni në kontakt me njerëzit tuaj të dashur dhe së shpejti do të shihni se gjithçka do të shkojë më mirë. Në mjedisin tuaj familjar, gjërat do të jenë të qeta dhe harmonike. Do të shijoni momente të këndshme me njerëzit tuaj të dashur që do t’ju japin gëzim dhe plotësi.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni vetëm dhe flirtoni me vetminë tuaj, ndoshta vjen koha kur vetmia juaj do të thyhet dhe një person shumë i veçantë do të pushtojë jetën tuaj dhe do t’ju mbushë me ëndrra dhe do të ndjeni dashurinë që ju godet brenda jush por për ju që jeni të angazhuar duhet të jeni dakord me partnerin tuaj, sepse presioni që ai ka në hapësirën e tij profesionale e bën atë të shpërthejë mbi ju dhe ju mërzit.

Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës, energjia dhe konsistenca juaj ju ndihmojnë të fitoni qëllimet tuaja dhe planet e biznesit për të filluar dalëngadalë të mbani frytet që prisnit. Një udhëtim biznesi do t’ju bëjë të ndryshoni shumë nga ato që besonit për rrugën tuaj të karrierës. Ju do të keni propozime të reja për partneritete dhe marrëveshje. Në financat tuaja, gjërat janë përmirësuar dhe përmbushja e shumë obligimeve tuaja ju bën të ndiheni më mirë dhe të fitoni besimin që meritoni.

PESHORJA
Të përgjithshmet: Këtë javë me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që ndodh në shenjën tuaj në 21, do të keni ankth të mjaftueshëm për një qëllim që po afroheni për të fituar dhe do të jeni mjaft të ngatërruar brenda vetes. Mundohuni të relaksoheni dhe të qetësoheni dhe të shihni se çdo gjë do të shkojë si ju dëshironi. Keni pranë njerëzit tuaj të dashur dhe do të ndiheni se nuk jeni vetëm në atë që bëni.

Në mjedisin tuaj familjar do të kaloni një kohë duke mbledhur shumë dashuri nga njerëzit që janë pranë jush.
Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni vetëm dhe kërkoni për personin që do t’ju prekë, së shpejti do të njihni një person shumë të veçantë, i cili do t’ju fitojë me shikim të parë. Ju që keni një lidhje të përhershme disa biseda që do të bëni me bashkëshortin tuaj do ju zbulojë ndjenjat e forta që ndien për ju. Ju që keni një lidhje të përhershme kini kujdes sepse do të ketë rivalitete aty ku nuk e prisni atë.

Parashikimet profesionale: Në karrierën tuaj profesionale, duket se gjërat do të shkojnë edhe më mirë, do të stabilizojnë punën tuaj, do të merrni një marrëdhënie më të mirë me kolegët tuaj dhe shumë shpejt do të jeni në gjendje të vendosni qëllime edhe më të larta që ju shprehin edhe më shumë. Në financat tuaja gjërat do të jenë të mira, do të fitoni një shumë mjaft të kënaqshme që do t’ju japë kënaqësi dhe gëzim pasi do të mbuloni një pjesë të rëndësishme të nevojave tuaja.

AKREPI
Të përgjithshmet: Kjo javë do të ketë shumë surpriza të bukura dhe të papritura, pasi fati dhe favori janë pranë jush. Ju do të keni takime të këndshme, disponimi juaj do të jetë shumë i mbyllur dhe do të merrni shumë sugjerime të përmbajtjes profesionale që do t’ju entuziazmojnë. Një udhëtim që do bëni do t’ju sjellë pranë njerëzve tuaj të dashur që keni gjatë pa parë dhe kaloni momente të bukura me ta.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që flirtoni me vetminë, provoni këtë herë që të kaloni momente të bukura me miqtë dhe shokët tuaj, dashuria nuk vonon, është shumë pranë jush, pasi Afërdita po përgatit shigjetat e saj për zemrën tuaj. Ju që jeni të angazhuar bisedoni me bashkëshortin tuaj për planet tuaja të ardhshme. Do të ketë qetësi dhe do të kaloni bukur.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj në këtë kohë gjërat do të shkojnë shumë më mirë sesa prisnit ose besonit shumë përfitime dhe të ardhura. Planet e reja të biznesit tuaj duket se i japin frytet e para dhe kjo do t’ju mbushë me besim dhe siguri. Një udhëtim biznesi do t’ju sjellë përpara ideve të reja që do t’ju bëjnë mirë. Financat tuaja në këtë kohë do të jenë më të mira nga sa keni llogaritur, do të keni një rritje të ndjeshme në të ardhurat tuaja dhe kjo do t’ju sjellë edhe më pranë qëllimeve tuaja për një investim të ri.

SHIGJETARI

Të përgjithshmet: Këtë javë me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që zhvillohet tek Peshorja më 21 do të jetë e mbushur me mendime dhe dialog të brendshëm. Ju do të jeni të gatshëm të flisni me veten ndërkohë shumë ju shqetësojnë dhe keni vendosur që të merrni vendime që do t’ju sjellin dobi. Ju do të ndjeni nevojën për të bërë një udhëtim në një destinacion të preferuar që do ju qetësojë dhe do ju relaksoj. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë disa tensione që janë të mira për të mbajtur distancat dhe për të mbajtur heshtjen tuaj.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja, ju që jeni vetëm mirë është të shijoni momentet e relaksimit dhe qetësisë të ofruar nga java dhe çfarëdo që të vijë le të vijë, mos u nxitoni të mbivlerësoni gjithçka që shihni është interesante, sepse së shpejti do të zhgënjeheni. Një dashuri e re është shumë afër jush, ju që jeni në një lidhje të përhershme për të parë sjelljen tuaj pak kundër bashkëshortit tuaj sepse në nervat tuaja mund të thoni fjalë që do ju dëmtojnë.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj të biznesit do të shkojnë mirë dhe pa tension, rutina dhe jeta e përditshme janë momentet që ju lodhen kur shpesh e humbni interesin tuaj, mos bëni lëvizje impulsive, kini pak durim dhe shikoni se gjithçka do të shkojë më mirë në të ardhmen e afërt. Financat tuaja janë duke u përpjekur në çdo mënyrë për t’i vënë ato në një rregull, pasi ka shumë gjëra në pritje që vijnë pas nga e kaluara. Ju do të shihni se gjithçka do të organizohet së shpejti dhe kjo do t’ju japë kënaqësi të madhe.

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Në këtë kohë, edhe pse ankthi juaj po ju bllokon mjaft shpesh, por fal logjikës suaj çdo gjë e sistemoni me saktësi dhe kjo është diçka që ju mbush me siguri dhe harmoni mendore. Në mjedisin tuaj familjar shumë janë ato që ju shqetësojnë dhe ju mërzitin, por nuk jeni nga ato që dorëzoheni. Përpiquni të jeni afër me njerëzit tuaj të dashur të cilët kanë nevojë për mbështetjen tuaj dhe ndihmën tuaj.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja ju që jeni vetëm, kaloni bukur me miqtë dhe shokët tuaj, mos u nxitoni për të ndërmarrë hapat e ardhshëm, pasi ende ekziston peshë në mendjen e ndarjes së një marrëdhënieje të mëparshme, përpiquni të kaloni bukur dhe gëzoni veten. Ju që keni një lidhje të përhershme të dini se këtë kohë Marsi do të ketë një pikëpamje pozitive me Plutonin, do të jeni në gjendje të bëni të gjitha ndryshimet që ju interesojnë në marrëdhënien tuaj, si dhe t’i kaloni kërkesat tuaja bashkëshortit tuaj.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj në këtë kohë do të kaloni bukur, me marrëdhënie të mira kolegjiale dhe kanale të mira komunikimi. Puna juaj ju mbush dhe jep natyrën tuaj të dytë, kështu që nuk keni asgjë për të frikësuar, sepse gjithçka do të shkoj mirë. Në financat tuaja me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që ndodh tek Peshorja në 21, gjërat tregojnë se keni nevojë për menaxhim më të mirë dhe hierarkinë e nevojave tuaja, shpenzimet tuaja janë të larta dhe detyrat tuaja kërkojnë më shumë vëmendje.

UJORI
Të përgjithshmet: Këtë javë me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që zhvillohet tek Peshorja në 21, do të keni mjaft tension dhe stres pasi afroheni në arritjen e një qëllimi për të cilin keni punuar shumë. Në përgjithësi do të keni një humor të mirë dhe do të takoni njerëzit tuaj të dashur. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë kushte të mira pasi marrëdhëniet tuaja do të rivendosen me njerëzit tuaj të dashur që prej kohësh ishit larguar.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja, dashuria që ju mungon do t’ju ofrohet nga një person shumë i ëmbël dhe i dallueshëm dhe kjo do të fitojë interesin dhe vëmendjen që nga momenti i parë. Ju, të cilët keni një lidhje të përhershme në mënyrë që të ndiheni me partnerin tuaj të dashur dhe të qetë, duhet të inkurajoni afërsinë midis jush dhe në përgjithësi të harroni dobësitë e vogla të partnerit tuaj, pasi të gjithë kanë dobësi.
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj, gjërat këtë javë do të shkojnë mjaft mirë, ndërkohë qëllimet tuaja më në fund arrijnë qëllimin e tyre përfundimtar të realizimit dhe zbatimit. Ju keni punuar shumë dhe kjo ju bën të jeni të veçantë në vendin tuaj të punës. Një udhëtim biznesi do t’ju japë mundësinë për të zhvilluar aftësitë tuaja në nivele më të larta. Në financat tuaja gjërat do të jenë të ndera. Ju do të mbuloni disa nga detyrimet tuaja dhe me menaxhim më të mirë do të bëni gjithçka mirë.

PESHQIT

Të përgjithshmet: Këtë javë me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që zhvillohet tek Peshorja më 21 do të karakterizohet nga tensioni dhe ankthi pasi shumë do të jenë ato që do të keni për të rregulluar në mënyrë që të vendosni shumë gjëra që kanë të bëjnë me jetën tuaj dhe qëllimet tuaja të ardhshme.

Ju duhet të mendoni shumë, të qartësoni gjërat në vetvete dhe të dëgjoni me kujdes miqtë dhe ata që interesohen vërtet për ju.
Parashikimet në dashuri:

Në ndjenjat tuaja ju që jeni vetëm, mirë është të merreni me veten dhe të kënaqeni me flirtimin që vjen pranë jush, pa u shqetësuar për veten, keni nevojë për relaksim dhe qetësi. Do të jetë mirë për ju që të ofroni gëzime dhe momente harmonie për veten tuaj.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj gjërat ju kanë shqetësuar sepse vonesat dhe shtyrjet e arritjes së qëllimeve tuaja krijojnë pasiguri dhe ju zhytin.

Bëni pak durim dhe shumë shpejt do të keni lajme që do t’ju kënaqin. Ju duhet të pyesni përsëri për ndihmën dhe mbështetjen e dikujt pranë jush, por përgjigja juaj do ju zhgënjejë, në fund do të gjeni zgjidhjen por do të jetë për pak kohë, mos bëni lëvizje të panevojshme sepse nuk do të ketë gjithmonë njerëz që mund t’ju ndihmojnë.

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit më të pafajshëm dhe më të rëndësishëm: një fëmijë me sindrοmën down.   Banorët e Big Brother...

SHKODËR/ BËNI KUJDES NGA VIROZAT E STINËS, MË TË RREZIKUARIT JANË FËMIJËT

Me ardhjen e stinës së pranverës bashkë me të vijnë edhe virozat e stinës. Moshat që janë më të prekshëm nga këto viroza janë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME