Tjeter aksident ne aksin rrugor Shkoder – Koplik

541

Vetem dy dite me vone nje tjeter aksident ka ndodh diten e sotme ne aksin rrugor Shkoder – Koplik.

Nga sa behet me dije nga te dhenat e para nje 26 vjecar ka humbur jeten e po ashtu behet me dije se jane tre te plagosur dy per tyre ne gjendje te rende. Nderkohe Policia ne komunikaten e tyre zyrtare raportojne:

Shkoder/ Informacion Paraprak

Me datë 15.03.2019 rreth orës 12:00 në aksin rrugor Shkodër- Koplik në vendin e quajtur kryqëzimi i Koplik i Sipërm, mjeti tip “Benz” është përplasur me mjetin “Volkswagen” për pasojë ka gjetur vdekjen shtetasi N. S. 26 vjeç Malësi e Madhe drejtuesi i mjetit tip”Benz” si dhe ka mbetur i dëmtuar jashtë rrezikut për jetën dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin Rajonal Shkodër, shtetasi L. M. 59 vjeç banues Malësi e Madhe

Po kryhen veprimet me Grup Hetimor për sqarimin e rrethanave të aksidentit.