Boja e Palokës ka marrë dhenë, ja si është komentuar gjesti i tij nga mediat ndërkombëtare

333

Seanca Parlamentare e ditës së sotme u shoqërua sërish me tensione të forta.

- PUBLICITET -

Ndërsa po diskutohej mbi votimin e anëtarësimit të Maqedonisë në NATO, deputeti demokrat Edi Paloka, çohet dhe sulmon me bojë kryeministrin Edi Rama.

Incidenti ka bërë xhiron e botës dhe është komentuar nga një sërë mediash të huaja, si “Xinhua News”, “Associated Press”, “Fox News”, e shumë të tjera.

Fox News ka shkruar:

Ata po diskutonin mbi votimin e anëtarësimit të Maqedonisë në Nato. Kur deputeti Edi Paloka hodhi bojë nga një shishe në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Paloka u përjashtua për 10 ditë nga parlamenti dhe një investigim ka nisur tashmë.

Mediat ndërkombëtare e kanë lidhur veprimin e Palokës, me talljen që i bëri Rama gjatë seancës së shkuar.

- PUBLICITET -