Çfarë ndodh sipas horoskopit në shkurt?

488

Na ndajne edhe pak ditë nga shkurti, por para se t’ju sjellim horoskopin mujor me imëtësi për çdo shenjë, do t’ju tregojmë në rreshta të përgjithshëm si do të jetë muaji pasardhës.

Ju mund të doni të qëndroni në shtrat dhe ta shmangni të ftohtin e shkurtit, por Marsi dhe Plutoni kanë plane të tjera për ju. Këtë muaj është e vendosur që ju do të merrni çfarë doni! Intensiteti i gjërave dhe energjia juaj do të jetë si kurrë më parë.

Këtë muaj, vëmendjen tuaj më të madhe duhet ta përqëndroni tek shoqëria. Kur Mërkuri të jetë në shenjën e Peshqëve në datë 10 ndoshta do ta gjeni veten duke i thënë gjërat në mënyrën më poetike të mundshme, e ndërsa në 19 shkurt, hëna e plotë tek Virgjëresha do t’ju frymëzojë t’i jepni një tjetër kuptim jetës suaj.

Dashi

Ju jeni të paduruar nga natyra dhe ju kuptojmë shumë mirë. Por me Marsin në shenjën tuaj deri në 14 shkurt, mugesa e durimit mund t’ju hapë probleme të vockla. Bëni më të mirën për të mos humbur toruan nëse mikesha jote vjen vetëm 5 minuta me vonesë, apo kamarieri ju ngatërron porosinë. Gjatë shkurtit, do t’ju shoqërojë rehati në punë dhe do të gjeni ekuilibrin mes shëndetit emocional dhe atij fizik.

Demi

Përdoreni shumë llogjikën këtë muaj i dashur Dem. Nëse shihni diçka që s’ju pëlqen në punë mbajeni për vete ose filloni kërkoni diçka të re. Gjeni një hobi a diçka që ju pëlqen dhe shijojeni në maksimum. Është koha pëe ta bërë.

Binjakët

Këtë muaj jeni më shumë të frymëzuar se kurrë për ta bërë botën një vend më të mirë. Mos u habisni nëse e gjeni veten duke u marrë me punë vullnetare. E keni ndarë mendjen që karikoni sërish bateritë tuaja, por mos hezitoni të merrni kohë për vete. E meritoni!

Gaforrja

Jeni shumë të fokusuar tek shoqëria këtë muaj, por gjejeni çfarë. Do të përfundoni duke mësuar gjëra të reja për veten përmes tyre.

Luani

Këtë muaj shijoni gjërat e vogla hde bëni qejf. Në fund të fundit nuk ju duhet një rast i veçantë për ta bërë këtë. Rutina juaj e re do t’ju bëjë të ndiheni mirë dhe do filloni të mendoni për reputacionin tuaj. Për çfarë doni të njiheni i dashur Luan?

Virgjëresha

Llogaritini pak gjërat muajin e ardhshëm. Dëshira për të dalë mund të jetë e madhe, por të shkoni të nesërmen i papërgatitur në punë nuk është ide e mirë. Mendoni për avantazhet dhe disavantazhet e vendimeve tuaja.

Peshorja

Do të merreni me ndryshime në shtëpinë tuaj, për ta bërë atë një vend edhe më të bukur. Sidoqoftë, besojini intuitës suaj dhe do të surprizoheni me çfarë vjen më pas.

Akrepi

Shkurti vjen ambicioz për ju. Përpiquni, hidhni hapa të rinj dhe do të shihni që gjëra të mëdha do t’ju ndodhin. Kishit kohë pa ndjerë pasionin që do të ndjeni.

Shigjetari

Pvarësisht sa dini, duhet të mësoni edhe më. Rrethojeni veten me njerëz nga të cilët merrni njohuri. Është koha të vendosni ekulibrin që ju duhet, të cilin e kërkonit prej një jete.

Bricjapi

Këtë muaj vëmendja juaj më e madhe është tek paratë, por mos e mbivlerësoni shumë veten. Kujton që diku duhet të bëni një kompromis.

Ujori

Do ta gjeni vete duke folur në vende apo për gjëra që ndoshta në një moment tjetër s’do ta bënit. Merrni kohën tuaj para se të thoni “Po” për gjithçka.

Peshqit

Mos hezitoni të flisni me një mik për problemet apo mendimet negative që keni. Jini të hapur ndaj ëndrrave që keni pavarësisht sa të zakonshme mund t’ju duken.