40% E SHKODRANËVE JANË TË PAPUNË

Në një kohë kur qeveria propogandon për strategjitë e reja të punësimit dhe mundësitë që i ofrohen vendit, shkodranët vijojnë që të përballen me një nivel të lartë të papunësisë një një kohë kur Shkodra ka cfarë të ofrojë falë pasurive të shumta natyrore.

Për kreun e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura Albert Tuka Shkodra vijon të jetë në top listën si qyteti me papunësinë më të lartë. Sipas tij rreth 40% e Shkodrës është e papunë

Papunësia ka dhënë efektet negative duke mbyllur qindra biznese dhe duke sjellë largim masiv të qytetarëve tha Tuka

Papunësia po bëhet një fenomen më i shprehur, duke pasë parasysh tranzicionin e zgjatur . Edhe disa muaj e Shqipëria do jetë nën ethet e zgjedhjeve vendore e ky fenomen patjetër do të ceket si herë tjetër vetëm si slogan

/STAR PLUS/

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë edhe futbollistët që nuk mungojnë herë pas here në rrjetet sociale duke treguar banorin e...

“Do të përjetoni më shumë gëzim”, kjo është java me fat në dashuri për këto shenja të horoskopit

Duke lënë ngadalë sezonin e Peshqve dhe duke mirëpritur atë të Dashit, periudha që po kalojmë është veçanërisht e rëndësishme dhe kalimtare.   Dielli lëviz në...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...