NGRIN LIQENI NË PUKË. BASHKIA JEP ALARMIN: FËMIJËT NË RREZIK NGA SHKRIRJA E AKULLIT

Ngrirja e Liqenit të Pukës ka alarmuar bashkinë. Kryebashkiaku thotë se shkrirja e akullit mund të përbëjë rrezik për fëmijët, ndërkohë që në veri e bllokuar vijon të jetë vetëm zona e Thethit.

Për herë të parë ka ngrirë Liqeni i Pukës. Kryebashkiaku i qytetit theksoi se këtë vit ra një sasi e pazakontë dëbore dhe pati ulje të madhe temperaturash.

Kryebashkiaku i Pukës, Gjon Gjonaj thote se : “Situata e krijuar nga moti keq solli jo pak problematika. Liqeni na është kthyer në problem nëse nuk i kushtojmë kujdes.

Ngritja e temperaturave këto dy ditë ka krijuar situatë të vështirë, pasi rrëshqitja e borës bëhet e rrezikshme për mjetet dhe kalimtarët”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...