Në Spaç kupton se sa shumë vlen liria

Në Spaç kupton se sa shumë vlen liria dhe sa shumë ia vlen të luftosh për të.

504 pisha për 504 njerëz të cilëve diktatura iu burgosi trupin por jo shpirtin.

Nëse ende nuk ke qenë në Spaç, ka ardhur dita që ta vizitosh.

Të hysh brenda qelive të vogla e të ftohta të cilat për ironi të ofrojnë një nga peisazhet më të bukura që mund të shohë syri. Të ndiesh dhimbjen dhe forcën e atyre që lanë jetën aty apo atyre që ia dolën.

E kur të shkoni atje, bëni si ne, merrni një pishë me vete apo dy, apo dhjetë
Spaci ka nevojë sot për gjelbërim, për jetë.

#vizitospaçin ☯️
#njëpishëpërspaçin ?
#ecovolis #ekomendje ??

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...