Ngrin liqeni në Pukë. Bashkia jep alarmin: Fëmijët në rrezik nga shkrirja e akullit

Ngrirja e Liqenit të Pukës ka alarmuar bashkinë. Kryebashkiaku thotë se shkrirja e akullit mund të përbëjë rrezik për fëmijët, ndërkohë që në veri e bllokuar vijon të jetë vetëm zona e Thethit.

Për herë të parë ka ngrirë Liqeni i Pukës. Kryebashkiaku i qytetit theksoi se këtë vit ra një sasi e pazakontë dëbore dhe pati ulje të madhe temperaturash.

Kryebashkiaku i Pukës, Gjon Gjonaj tha për Top Channel: “Situata e krijuar nga moti keq solli jo pak problematika. Liqeni na është kthyer në problem nëse nuk i kushtojmë

kujdes. Ngritja e temperaturave këto dy ditë ka krijuar situatë të vështirë, pasi rrëshqitja e borës bëhet e rrezikshme për mjetet dhe kalimtarët”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...