Lëshojeni telefonin, mbylleni laptopin dhe përqafojini njerëzit që i doni

Përqafojini njerëzit që i doni!
Sot. Neser. Çdo ditë.

Asnjëherë nuk e dini kur është hera e fundit që do ta shihni dikë që është i rëndësishëm për ju. Mos lejoni të pendoheni pse nuk ju keni treguar sa shumë i doni dhe se sa është e rëndësishme që janë pjesë e jetës suaj.

Përqafojini njerëzit që i doni, dhurojuni buzëqeshje dhe fjalë të bukura. Ndoshta fjala që ju thoni ju do të jetë fjala më e bukur që do të dëgjojë atë ditë. Jeta është kaotike, e bota shpesh është e pamëshirshme.

Por, të gjitha vështirësitë duken më të vogla kur i ndajmë me ata që i duam, kur e shohim fytyrën e miqve tanë, partnerëve tanë, prindërve e fëmijëve tanë.

Dhe pikërisht për këtë duhet t’i përqafojmë. Shpesh. Çdo ditë. Sepse ata janë drita e jonë në këtë botë të errët. Janë ylberi ynë në përditshmërinë bardhë e zi.

Për këtë shkak, pikërisht tani, lëshojeni telefonin, mbylleni laptopin dhe përqafojini njerëzit që i doni!

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...