FSHATI BARDHAJ, NË ERRËSIRË SA HERË BIE SHI

Banorët e fshatit Bardhaj, pjesë e njësisë administrative Rrethina në mungesë të energjisë në banesa, prej 21 vitesh kanë instaluar personalisht transformatorin e tyre të energjisë elektrike.

Për shkak se transformatori nuk është i ndërtuar në parametrat e duhur, mbi 15 familje që jetojnë në këtë zonë mbesin pa energji elektrike sa herë bie shi.

Banorët shprehen se Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike është në dijeni të këtij problemi, por deri më tani askush nuk ka marrë masat e nevojshme.

Nga ana tjetër, banorët thonë se nuk janë në gjendje të përballojnë shpenzimet që duhen bërë për mirëmbajtjen e transformatorit dhe se kjo nuk është më një përgjegjësi që u takon atyre.

Ky nuk është problemi i vetëm i banorëve në fshatin Bardhaj. Prej shumë vitesh, këta banorë vuajnë nga probleme të shumta sociale dhe ekonomike.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...