SHKODËR, KËSHILLI BASHKIAK RIHAP DEBATIN PËR ARTISTËT

Këshilli bashkiak i Shkodrës ka zhvilluar mbledhjen e radhës. Një prej diskutimeve që u rihap është ajo e pagave të ulëta që kanë disa prej aktorëve të teatrit “Migjeni”.

Këshilltarët pretendojnë se mund të gjendet forma për të bërë një pagë më të madhe për artistët e Shkodrës por kryebashkiakja Ademi tha se niveli i pagave është i përcaktuar nga Këshilli i Ministrave.

Në këtë mbledhje u miratuan 9 nga 10 pikat e rendit të ditës, ndihma ekonomike, invaliditetit, bursat për studentët e vitit të parë, ndihmë financiare për djegie banese, niveli i pagave në bashkinë Shkodër,

bordet në arsimin publik dhe privat të bashkisë, programi i transparencës si dhe ç’regjistrimi i pronave që s’janë më të bashkisë por që ekzistojnë në inventar.

E vetmja pikë që u shty me kërkesë të grupit të PD është ajo për disa ndryshime në taksat dhe tarifat vendore.

StarPlusTv

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...