NISMA PËR DHURIMIN E GJAKUT, STAFI I PRESIDENCËS DHURON GJAK

Në kuadër të nismës për dhurimin e gjakut së bashku me “Aleancën për Dhurimin e Gjakut”,

së fundi kësaj iniciative vullnetare i është bashkuar edhe stafi i Presidencës, duke dhuruar gjak në ndihmë të njërëzve të sëmurë me talasemi dhe njerëzve që kanë nevojë në shënjë solidarizmi qytetar.

Këtë të të premte, u zhvillua seanca e rradhës e dhurimi gjakut ku morën pjesë edhe shumë qytetarë, të cilët me vullnetarizëm iu bashkuan thirrjes për të mbështetur këtë kauzë humane.

Presidenti Meta ka bërë të ditur se fushata e ndërgjegjësimit për këtë kauzë nuk do të ndalet por do vijojë në të gjitha qytetet e vendit për përmbushjen e qëllimit të saj qytetar dhe fisnik.

STAR PLUS TV

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...