Kur bota m’vr.et, ti s’më le me e lëshu jetën

Kur ti sëm.uresh, bota fle
Unë rri mbi kokën tënde,
Çdo gradë më shumë e zjarrmisë
E djeg zemrën time.
Kur ti s’ha, bota ngopet
Mua buka m’bëhet nyje,
Gjej pafund mënyra me t’bë me hëngër.

Kur ti qan, bota s’dëgjon,
Unë e ndali rrjedhën e jetës për t’i fshirë lotët e tu.
Kur ti rrëzohesh,
Trupi im mavijoset.
Kur ti buzëqesh,
Oh,

Lule çelin n’mua.
Kur ti ec,
Zemra ime t’vjen pas si hije,
Kur m’thua “nana”
Universi ndalet,
Parajsa zbret n’Tokë..
Kur bota m’vr.et,
Ti s’më le me e lëshu jetën.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...